577 733 686, ul. Tarnogórska 30/1, 44-100 Gliwice kontakt@dento.com.pl

Leczenie kanałowe Gliwice: pod mikroskopem – Endodonta

O zęby trzeba dbać – pamiętamy jak powtarzały to w nieskończoność nasze babcie i nauczycielki. Jednak czasami pomimo usilnych starań potrzebna jest wizyta u dentysty, ponieważ ząb po prostu zaczyna się psuć. Oczywiście nie tylko ból zmusza nas, aby wybrać się do endodonty (Gliwice). Każdy z nas powinien regularnie dokonywać przeglądu jamy ustnej, żeby w miarę możliwości uniknąć ekstremalnych sytuacji. I tak podczas wizyty nierzadko boimy się, że padnie diagnoza – potrzebne jest leczenie kanałowe w Gliwicach. Od razu na myśl przychodzą nam najczarniejsze myśli, które dodatkowo podsycają inne osoby, opowiadając, jakie to będzie straszne przeżycie. Nic bardziej mylnego. Od wielu lat dzięki rozwojowi medycyny leczenie kanałowe (Gliwice) naszych zębów można zaliczyć do zwykłej wizyty, ponieważ pacjent nie odczuwa żadnego bólu podczas zabiegu. Dlatego nie warto się bać i szeroko otworzyć usta.

Leczenie kanałowe Gliwice

Każdy nasz ząb posiada tzw. miazgę. Jest to tkanka łącząca naczynia krwionośne z nerwem. Leczenie kanałowe, które możesz dokonać w Gliwicach, polega na usunięciu miazgi, która została zainfekowana np. przez próchnicę. Na początku lekarz zleca wykonać zdjęcie RTG umożliwiające dokładnie określić stan naszego zęba, po czym następuje leczenie kanałowe. Gliwice, to miasto, gdzie dentysta otwiera ząb i oczyszcza kanały. W zależności od rodzaju zęba może być ich kilka. Oczywiście wszystko będzie widoczne na zdjęciu oraz podczas samego leczenia kanałowego w gliwickim gabinecie. 

Leczenie kanałowe pod mikroskopem w Gliwicach 

Podczas wizyty w gabinecie dentysta może zlecić leczenie kanałowe pod mikroskopem. Gliwice to miasto, w którym mieści się nasz gabinet. Leczenie kanałowe (Gliwice) jest znacznie dokładniejsze, ponieważ poprzez specjalne urządzenie lekarz sprawdza stan kanałów w trakcie zabiegu. Leczenie kanałowe pod mikroskopem w Gliwicach również jest całkowicie bezbolesne.

Endodonta Gliwice 

Korzystając z usług endodonty w Gliwicach masz pewność, że Twoje leczenie zostanie przeprowadzone bardzo profesjonalnie. Leczenie kanałowe (Gliwice) w gabinecie dentystycznym wykonywane jest z użyciem najnowocześniejszych sprzętów oraz w znieczuleniu. Dzięki temu masz gwarancję, że nie odczujesz żadnego bólu. Ponadto jeżeli odczuwasz strach przez dentystą, to po wizycie u endodonty (Gliwice) Twoje nastawienie bardzo szybko się zmieni, a kolejne wizyty będą już należały do przyjemności. 

Leczenie kanałowe (endodoncja) Gliwice

Leczenie kanałowe (Gliwice) zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem chorób miazgi oraz tkanek okołowierzchołkowych. Leczenie stosowane przez endodontę (Gliwice) jest stosowane w sytuacji nieodwracalnego zapalenia miazgi zęba. Najczęściej jest to spowodowane nieleczoną próchnicą, czasem może być wywołane złamaniem lub uszkodzeniem zęba. Niekiedy leczenie kanałowe (Gliwice) jest wskazane przed wykonaniem koron lub mostów.

Polega na usunięciu z komory zęba i kanałów korzeniowych zainfekowanej miazgi zęba a następnie ich szczelnym wypełnieniu odpowiednim materiałem. Każdy etap leczenia kanałowego w Gliwicach kontrolujemy za pomocą nowoczesnego aparatu RTG.

Mamy do dyspozycji mikroskop Carl Zeiss, pozwalający nam na prace w znacznym powiększeniu. Zapewnia on maksymalną precyzję wykonywanych czynności, znacząco wpływając na ostateczny sukces leczenia kanałowego w Gliwicach.

Endodonta Gliwice – jak przebiega zabieg?

Zabieg rozpoczynamy od precyzyjnego określenia długości kanałów przy pomocy endometru. Ustalenie ich długości pozwala na dobranie odpowiednich długości narzędzi. W tym celu stosujemy endometr Raypex 6. Następnie przystępujemy do mechaniczno – chemicznego opracowania kanałów. Kanały poszerzamy za pomocą mikrosilnika endodontycznego VDW Silver Reciproc, który zapewnia dokładne czyszczenie kanałów.

Ostatnim etapem leczenia kanałowego jest wypełnienie kanałów korzeniowych. Do tego celu wykorzystujemy materiał biokompatybilny, którym jest gutaperka. Kanały są wypełniane metodą termiczną za pomocą urządzenia Calamus dual, która zapewnia szczelne wypełnienie.

Leczenie kanałowe (Gliwice) przeprowadza się zarówno u dzieci, młodzieży, dorosłych, jak również u osób starszych. Nie ma konkretnych przeciwwskazań wiekowych. Niekiedy jednak leczenie kanałowe (Gliwice) należy na jakiś czas odłożyć.

Zadzwoń
Lokalizacja