577 733 686, ul. Tarnogórska 30/1, 44-100 Gliwice kontakt@dento.com.pl

Wyposażenie

Spis treści

Unit A-dec 400

Fotel A-dec 400 wyróżnia się wyglądem i funkcjonalnością. Przy jego projektowaniu nadrzędną rolę odegrał komfort pacjenta, który wpływa decydująco na zmniejszenie lęku w trakcie zabiegu.

Dzięki łatwiej regulacji możliwy jest wybór optymalnej pozycji pacjenta. Z kolei dwupozycyjne podłokietniki ułatwiają pacjentowi wchodzenie na fotel i schodzenie z niego, zapewniając wygodne oparcie przedramion i łokci. Profilowane siedzisko umożliwia wygodne ułożenie dolnych partii nóg, a możliwość zsynchronizowania ruchu oparcia i siedziska fotela odpowiada naturalnym ruchom pacjenta.

Rentgen RVG

Radiografia cyfrowa, w którą wyposażony został gabinet pozwala bardzo szybko wykonać zdjęcie, które następnie jest widoczne na ekranie monitora. Wykonane zdjęcia mogą zostać poddane obróbce cyfrowej co ułatwia diagnostykę, a sama archiwizacja na komputerze pozwala do nich wracać podczas kolejnych wizyt.

Uzyskany obraz charakteryzuje się dużą dokładnością , pozwala ocenić stan zębów i tkanek okołowierzchołkowych oraz zaplanować odpowiednie leczenie i bezpiecznie wykonać zabieg. Dzięki zastosowaniu czujnika cyfrowego została zminimalizowana dawka promieniowania docierająca do pacjenta o ok. 90%.

Lampa Beyond

Lampa Beyond służy do wybielania gabinetowego zębów. Pozwala w ciągu jednej wizyty rozjaśnić zęby nawet o kilka odcieni.

Lampa Beyond emituje zimne niebieskie światło, które aktywuje wcześniej nałożony na zęby żel. Cały zabieg trwa ok. 1,5 godziny jest bezpieczny i efektywny.

Mikroskop Carl Zeiss OPMI Pico

Mikroskop Carl Zeiss OPMI Pico – umożliwia pracę w powiększeniu. Stosowany szczególnie podczas leczenia endodontycznego zębów. Ułatwia zlokalizowanie ujść kanałów, odnalezienie kanałów dodatkowych oraz usuwanie złamanych narzędzi i wkładów koronowo-korzeniowych.

Jego użycie pozwala na dostrzeżenie detali, które łatwo pominąć w trakcie standardowego leczenia kanałowego, podnosząc tym samym jakość wykonywanego leczenia.

Endometr Raypex 6

Raypex 6 wykorzystywany jest do określenia prawidłowych długości kanałów korzeniowych, bez których nie jesteśmy w stanie wykonać prawidłowego leczenia kanałowego. Charakteryzuje się dużą dokładnością i niezawodnością. Precyzyjnie zmierzona długość kanału wpływa na przebieg oraz powodzenie leczenia.

Master Flux Plus (sedacja wziewna)

Master Flux Plus (sedacja wziewna) – stanowi alternatywę dla osób, które panicznie boją się wizyty u stomatologa. Jest to bezpieczna metoda walki z dentofobią która dotyczy zarówno dzieci jak i osób dorosłych.

Wdychanie kontrolowanej dawki tlenu oraz podtlenku azotu pozwala na uzyskanie pełnego odprężenia, redukując tym samym stres towarzyszący wizycie. Jednocześnie pozwala obniżyć próg wyczuwalnego bólu, nie dając przy tym efektów ubocznych.

Najczęściej problem “lęku przed dentystą” dotyka dzieci, objawiając się całkowitym brakiem współpracy z lekarzem. Podczas sedacji dziecko jest wprowadzane w stan odprężenia i staje się bardziej podatne na polecenia lekarza.

Endomotor VDW Silver Reciproc

Endomotor VDW Silver Reciproc jest wykorzystywany do precyzyjnego mechanicznego opracowania/poszerzenia kanałów korzeniowych w trakcie leczenia endodontycznego. Metoda mechaniczna pozwala w bezpieczniejszy sposób udrożnić kanały korzeniowe w porównaniu

Znieczulenie komputerowe Sleeper One 5

Sleeper One 5 jest to rodzaj znieczulenia komputerowego. SleeperOne 5 pozwala na bezpieczne, bezstresowe i bezbolesne przygotowanie pacjenta do zabiegu. Wszelkie techniki znieczuleń zawarte są w 1 urządzeniu. W porównaniu ze znieczuleniem tradycyjnym (strzykawka, karpula) Sleeper One 5 wyróżnia się licznymi zaletami:

  • Bezbolesność znieczulania
  • Kontrola nacisku igły
  • Komfort pacjenta
  • Komfort lekarza
  • Eliminacja powikłań pozabiegowych

Diagnodent

Diagnodent firmy Kavo to złoty standard przy badaniu powierzchni zgryzowych. Żadna z metod wykrywania próchnicy nie jest tak skuteczna! Umożliwia wykrycie wczesnych zmian patologicznych w strukturach twardych tkanek zęba. Badanie przeprowadzane jest w sposób prosty i bezbolesny. Po profesjonalnym oczyszczeniu zębów DIAGNOdent pozwala na diagnostykę wszystkich powierzchni. Skuteczność wykrycia próchnicy wynosi 90%.

Kamera wewnątrzustna

Kamera wewnątrzustna Kamera CS 1200 najwyższej jakości i precyzji układ optyczny gwarantuje zawsze idealną jakość obrazu. Wysokiej jakości parametry plus wyjątkowa ergonomia obsługi jest gwarancją efektywnego wykorzystania.

Szczególnie pomocna w diagnostyce, najczęściej jest stosowana podczas wizyt konsultacyjnych. Pozwala na ocenę stanu zębów i dziąseł.
Kamera wewnątrzustna jest podłączona z komputerem dlatego natychmiast uzyskujemy obraz zębów i dziąseł, który możemy oglądać w znacznym powiększeniu na ekranie monitora.

Kamera ułatwia:

  • komunikację z pacjentem,
  • wykrycie źródła problemu,
  • zaplanowanie odpowiedniego leczenia

Calamus Dual

Calamus Dual urządzenie zapewniające trójwymiarowe, szybkie i szczelne wypełnianie kanałów korzeni zębów płynną gutaperką.

Zadzwoń
Lokalizacja