577 733 686, ul. Tarnogórska 30/1, 44-100 Gliwice kontakt@dento.com.pl

Pedodoncja

To dziedzina stomatologii, która zajmuje się profilaktyką, diagnozowaniem i leczeniem chorób zębów i jamy ustnej najmłodszych pacjentów.

Zęby mleczne podobnie jak zęby stałe mogą zostać zaatakowane przez próchnicę. Nieleczona próchnica zębów mlecznych prowadzi do bolesnych stanów zapalnych miazgi tych zębów i w konsekwencji do ich przedwczesnej utraty.

Przedwczesna utrata zębów mlecznych jest niebezpieczna, może spowodować przesuwanie się zębów czego konsekwencją jest brak miejsca na później wyrzynające się zęby stałe. Dziecko skazane jest wtedy na leczenie ortodontyczne.

Zawiązki zębów stałych znajdują się w bliskim sąsiedztwie korzeni zębów mlecznych, dlatego toczące się stany zapalne w obrębie mleczaków mogą powodować zaburzenia w rozwoju zębów stałych.

Dlatego bardzo ważne jest dla prawidłowego rozwoju zębów stałych, zdrowie zębów mlecznych!

Najmłodsi pacjenci odczuwają naturalny lęk przed wizytą u stomatologa. Najlepiej udać się na pierwszą wizytę jeszcze zanim dziecku zacznie dokuczać ból ząbków. Wczesne wizyty w gabinecie stomatologicznym sprawiają, że dzieci nabierają pewności siebie i szybciej oswajają się z atmosferą gabinetu stomatologicznego. Ważna rolę przywiązujemy do wizyt adaptacyjnych, podczas których dziecko zapoznaje się ze stomatologiem, personelem medycznym, narzędziami i gabinetem stomatologicznym.

Brak kontroli nad próchnicą zębów mlecznych może być też przyczyną niepotrzebnego bólu jaki nasza pociecha będzie przeżywać, co często wiąże się z pierwszą nieprzyjemną wizytą u dentysty i urazem na całe życie. Dlatego zachęcamy do zabierania pociech na wizyty kontrolne jak najwcześniej.

Należy pamiętać, że to rodzice są odpowiedzialni za stan zębów swoich pociech!

Najmłodszym pacjentom oferujemy oprócz wypełnień standardowych, wypełnienia kolorowe. Alternatywą dla dzieci, które panicznie boją się wizyty u stomatologa oferujemy sedację wziewną czyli gaz rozweselający.

Zadzwoń
Lokalizacja